Geri Dönüşüm Neden Önemlidir?

Geri dönüşüm önemi konusunda birçok gerçek var. Dünya nüfusu büyüyor, küçülüyor ve şu anda her insan kendi yaşamı boyunca gezegene önemli miktarda atık ekliyor. Sadece New York’ta, insanlar tüm Empire State binasını doldurmak için bir günde yeterli çöp üretiyorlar. Hayal kırıklığı olan şey, çoğu gelişmiş ülkede bir fark yaratmak için çok zor değil ve ne fark yaratabiliriz. Herkes New York Times’ın tek bir baskısını kopyalarsa, 75.000 ağaç kurtarabiliriz.

Tam Olarak Geri Dönüşüm Nedir?

Geri dönüşüm temel olarak, geri kazanılabilir olarak etiketlenmiş kullanılmış malzemelerin bir atık kabına atılmış yerel atık tesisinize, geri dönüştürülebilen ve geri dönüştürülebilir malzemeler olarak yeni bir amaç için malzeme olarak geri dönüştürülmesini içermektedir.

Geri dönüştürülebilir bir ürün, yeni ve farklı bir ürün oluşturmak için kullanılabilecek bir ham form haline getirilir. Sadece doğal kaynaklar kısıtlı olmakla kalmayıp, geri dönüşüm çabaları sadece günümüzde gezegene zarar vermeyecek olan ek atıkları önemli ölçüde azaltabilir, ancak gelecek nesiller de olabilir. Gezegen dünyamızdaki doğal kaynaklar sınırlıdır, bu yüzden mümkün olduğunda koruma, geri dönüştürme ve yeniden kullanma için en iyisini yapmalıyız.

Ne Geri Dönüşüm Edebilirim?

Geri dönüşümü yapabildiğiniz bölgeye göre değişir, tüm materyaller geri dönüştürülebilir olmayabilir. Ne yapabileceğinizi ve geri dönüşümü yapılamayacağını öğrenmek için yerel geri dönüşüm merkezinize danışın. Geri dönüştürülebilir ürünlerin 1’den 7’ye 1, en çok geri dönüştürülebilir olan ve 7’si en az geri dönüştürülebilen numaralarla etiketlendiğini fark edeceksiniz. Ayrıca, çabalarınızın iyi bir şekilde kullanıldığından emin olmak için doğru imha konteynerine sahip olduğunuzdan ve kaçınmak için çok çabaladığınız çöp alanından ziyade geri dönüşüm merkezine gideceğinizden emin olmak için şehrinize danışın!

Geri Dönüştürülmüş Malzemelerden Satın Alınan Ürünleri Satın Alın

Şüphesiz, bunun neden bu kadar önemli olduğunu biliyorsunuz. Ancak, çaba sadece mevcut ürünlerin geri dönüştürülmesini değil, daha önce geri dönüştürülmüş ürünleri satın almayı da içerir. Bugün, yakın zamanda yeşil hareketin güçlü bir şekilde bastırılması sayesinde, geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılan daha fazla ürün fark edeceksiniz. Yeniden kullanılan malzemelerden yapılmış ürünleri satın almak için, ürünün ambalajında ​​bir geri dönüşüm sembolü ve diline bakın.

Her gün üreticiler kağıt havlular, karton kutular, plastik kaplar, boya kalemleri, mürekkep kartuşları, boya, hortumlar, mobilya, duvar kağıdı ve hatta çöp kutuları gibi bahçe malzemeleri de dahil olmak üzere geri dönüştürülebilir öğeler yaratmak için yeni yollar buluyorlar. Ve ambalajı unutma. Ürün için genellikle çok büyüktür ve geri dönüşümlü olmayan malzemeler kullanır. Bu israf ve satın alma kararı verirken de en aza indirilmelidir. Cüzdanınız ile oy vermek, bu ürünleri geri dönüşüme uygun ürünlere daha fazla ilgi gösterme isteğinize göre yapan şirketlere açık bir mesaj gönderirken, etkili olmanın en iyi yollarından biridir.